Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Sechestru pe autoturism
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Sechestru pe autoturism

Anaf fără ordin judecătoresc sau executor poate pune sechestru pe autoturism ptr o datorie de. 167.000 lei Și dacă pot plăti aceasta suma în 4 rate lunare.Sau ce trebuie sa fac ptr a mi se ridica sechestru.Mulțumesc.
ANAF-ul are voie sa inceapa executarea silita , fara incuviintarea instantei si fara sa apeleze la un executor judecatoresc. Sfatul meu este sa mergeti la dumneavor, sa formulati acea cerere de esalonare a datoriei si sa solicitati sa vi se lase masina in custodie in cele 4 luni pana achitati debitul