Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare dobanda taxa de poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare dobanda taxa de poluare

Buna ziua, Cum as putea sa iau si dobanda la taxa de poluare platita in iulie 2008 si castigata cu hotarare judecatoreasca in ian 2013 dar nu mi-au dat si dobanda . Ce trebuie sa fac?
Buna ziua.
Aceasta dobanda ar fi trebuit solicitata prin actiunea principala, prin care ati solicitat restituirea taxei.
La acest moment, apreciez ca nu se mai poate face nimic, dat fiind faptul ca s-a implinit tremenul de prescriptie, astfel nu mai puteti formula niciun fel de pretentie de natura financiara.