Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Vanzare imobil cumparat de la persoana fizica tot ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Vanzare imobil cumparat de la persoana fizica tot catre o persoana fizica

buna ziua
am urmatoarea situatie .
o soc com detine un imobil achizitionat de la o pesoana fizica acum aprox 7-8 ani , fara tva.
acum soc doreste sa vanda acest imobil tot catre o persoana fizica.
intrebarea este : aceasta tranzactie este supusa impozitarii normale a TVA?

multumesc pentru orice raspuns
va rog argumentati cu baza legala
ART.292 CF