Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Modificarea functiei din CIM in consilier juridic!
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Modificarea functiei din CIM in consilier juridic!

Buna seara,
Va rog foarte mult sa ma lamuriti asupra urmatorului aspect:
Ce demersuri trebuie facute pentru ca angajatorul meu sa imi poata modifica CIM, in care figurez pe o functie ce necesita studii medii, in functia de consilier juridic?
Mentionez ca din anul 2002 sunt licentiat in stiinte juridice.
Va multumesc pt sprijin !
popicu31 a scris:

Buna ziua,

Ma multumesc foarte, foarte mult pt raspuns ..insa as mai avea nevoie de un mic sfat...am citit pe forum opinii diferite venite de la colegii nostri.. este oare suficient inreg acestui act aditional la care se ataseaza copie de pe diploma de licenta.? sau exista obligativitatea de a obtine acea adeverinta de la Colegiul Cons Juridici?
Multumesc din nou !

Nu exista obligativitatea de a se obtine o adeverinta de la CCJ ... La ITM se depune actul aditional insotit de o copie de pe diploma de licenta.
Multumesc mult pt sfaturi, mi-au fost de mare ajutor !