Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amenda contravențională anpc
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amenda contravențională anpc

Bună ziua,

Am primit o reclamație la anpc din partea unei cliente căreia I am executat o lucrare de restaurare a ușilor și a ferestrelor.Comisarul mu a dat o amenda contravențională de 4000 lei sau 1000 lei în 48 de ore.Amenda mi a fost data pentru nerespectarea termenului de execuție pentru care eu am plătit penalități în jur de 3000 lei beneficiarului conform contractului de, iar acum m au chemat la sediul lor pentru a mi da aceasta amenda sesizarea fiind făcută după ce s au livrat bunurile.
Ce mă sfătuiți sa fac? Pot contacta crosul verbal undeva?

Va mulțumesc

Cu stima
Alexandru
Buna ziua,
Da puteti face plangere la judecatorie impotriva procesului verbal de contraventie.