Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Acordarea stimulentului de inserție
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Acordarea stimulentului de inserție

În momentul de față sunt in perioada de acordare a stimulentului de inserție și mai beneficiez de acest stimulent până împlinește copilul 2 ani. Întrebarea mea este daca de acest stimulent pot beneficia până când copilul împlinește 3 ani conform noilor legi intrate in vigoare?
Ati beneficiat direct de stimulent fara a mai intra in CCC?

Daca da, de cand ?
Nu am beneficiat direct. Am stat în CCC trei luni
In acest caz, consider ca veti benefica de stimulentul de insertie pana la3 ani.

Insa pentru a fi mai sigur intrebati la ANPIS - Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială
[ link extern ] /