avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2012 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Acordarea stimulentului de inserție
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Acordarea stimulentului de inserție

În momentul de față sunt in perioada de acordare a stimulentului de inserție și mai beneficiez de acest stimulent până împlinește copilul 2 ani. Întrebarea mea este daca de acest stimulent pot beneficia până când copilul împlinește 3 ani conform noilor legi intrate in vigoare?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:45, 2 Februarie 2017
Ati beneficiat direct de stimulent fara a mai intra in CCC?

Daca da, de cand ?
Nu am beneficiat direct. Am stat în CCC trei luni
In acest caz, consider ca veti benefica de stimulentul de insertie pana la3 ani.

Insa pentru a fi mai sigur intrebati la ANPIS - Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccc si stimulent de insertie rodica05 rodica05 Buna ziua, in cazul in care tatal beneficiaza de stimulent de insertie pana la 3 ani pentru un copil pentru care a beneficiat de ccc si a revenit la serviciu ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie prin tata ContSters502636 ContSters502636 Buna ziua! Copilul meu face 2 ani pe 25 noiembrie 2018. Tatal beneficieaza de stimulentul de insertie de cand copilul s-a nascut, nu a intrat in CCC(concediu ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil rotaru georgeta rotaru georgeta buna ziua, cine ma poate lamuri intr-o situatie putin mai complicata?! iata datele problemei am nascut pe 21 august 2012. am optat ptr ccc pe o perioada de ... (vezi toată discuția)