Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ccc si stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ccc si stimulent de insertie

Buna ziua,
in cazul in care tatal beneficiaza de stimulent de insertie pana la 3 ani pentru un copil pentru care a beneficiat de ccc si a revenit la serviciu mai devreme cu 60 de zile si in acest timp mama mai are un copil si beneficiaza de ccc se pierde dreptul la stimulent de insertie al tatalui?
Multumesc
In speta, va recomand sa va adresati in scris la ANPIS - Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială
[ link extern ] /
ANPIS (directia de asistenta sociala din cadrul primariei ) solicita ca tatal sa renunte la stimulentul de insertie dar nu dau explicatii de ce ar trebui sa renunte
Intrebati la Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială , nu la cei din Primarie.