Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amenda rovinieta auto, informat de ea cand am ajuns la ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amenda rovinieta auto, informat de ea cand am ajuns la impozit

Buna ziua. Doresc, va rog, sfat in problema mea.
Am fost azi 01.02.2017 sa platesc impozitul la SPIT C-ta. Am fost informat ca am amenda pt. rovinieta din data de 10.05.2016. Amenda e data de ag.const. din Bucuresti, Sect.6., de la CNADNR. Constatarea contrav. efectuata cu ajutorul mijloacelor tehnice si informatice pe A2,Km.144-100. Nu am fost informat si nici nu am primit PVCC acasa. Eu am avut rovigneta platita, inca mai am dovada si bonul fiscal de plata al rovinietei pe tot anul 2016. Am primit copie de la SPIT a procesului verbal PVCC, de stiu aceste detalii. In proces verbal scrie: PV neatacat in termen de 15 zile de la data comunicarii, devine titlu executoriu fara investire sau alta formalitate...
Pot depune plangere/ataca PV la tribunalul C-ta?
Care se considera data comunicarii? Exista aceasta data?
Bună seara,
Mergeți la CNADR -CONSTANTA cu dovada platii
Puteți face contestație împotriva p-v dar va trebui să cereți și repunerea în termenul de contestare.