avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1488 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Reabilitare amanarea aplicari pedepsei
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Reabilitare amanarea aplicari pedepsei

Am fost sa imi scot cazierul si surpriza ca tot imi apare pe cazieri si doar am avut amanarea aplicari pedepsei 2 ani la serviciul de probatiune si am terminat de acuma 2 luni din cate stiu benefieciez de reabilitare de drept ce este de facut ?
cei de la judecatorie mi or zis ca trebuie sa fac o cerere la politie ceva de genu la caziere nu stiu ce sa mai cred

Alte discuții în legătură

Amânarea aplicării pedepsei înscrisă in cazierul judiciar RazvanSorin91 RazvanSorin91 In urma conducerii sub influenta alcoolului cu o alcoolemie de peste 0,8, in urma hotararii judecatoresti ramase definitiva mi s-a aplicat o pedeapsa de 8 luni ... (vezi toată discuția)
Amanarea aplicari pedepsei zaicaioan zaicaioan Buna ziua . A trecut 2 ani de cand am fost condamnat cu amanarea aplicari pedepsei pentru conducere fara permis sub inf alc. si tot 2 ani am primit la ... (vezi toată discuția)
Reabilitare- amanarea aplicarii pedepsei zaicaioan zaicaioan Buna ziua acuma ceva timp am fost prins la volan fara permis sub influenta alc. am fost condamnat anu l trecut ( 9/12 ) cu 9 luni suspendare pt art 335, 9 luni ... (vezi toată discuția)