avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Corectie Revisal - ctr pe durata determinata in baza ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Corectie Revisal - ctr pe durata determinata in baza art. 81 lit h

Buna ziua,

As vrea sa inregistrez o corectie in Revisal in cazul unui ctr de munca pe durata determinata incheiat in temeiul art. 83 lit. h -Codul Muncii. La inregistrarea ctr in Revisal, am completat data sfarsit activitate, desi ar fi tr sa selectez optiunea exceptii data sfarsit - art. 83 lit h. As dori sa stiu care este data la care produce efecte, data de incepere activitatii sau data la care se inregistreaza corectia?
Si cum se va evidentia in Revisal prelungirea contractului in cazul acestei exceptii, acesta s-a prelungit de la 31.12 pana la 30.06 si urmeaza sa se faca a 2 a prelungire pana la 31.12.2017.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:12, 5 Februarie 2017
Daca selectati exceptia , nu se va mai putea trece data de sfarsit a c.i.m.

Daca nu selectati exceptia, se va modifica doar data de sfarsit a c.i.m. ... in loc de 30.06.2017 se va trece 31.12.2017.

In cazul corectiei, data de la care trebuie sa-si produca efectele este tot data de incepere a activitatii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urgent..... prelungire contract pe revisal nou cioc natalia cioc natalia Buna ziua, va rog mult de tot un raspuns cat mai urgent: Maine, 04.10.2011 imi expira un contract la salariatul X, iar legal, azi, 03.10.2011 trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Contract de munca pe prioada determinata G.V. G.V. Buna ziua, daca am un contract de munca pe perioada determinata pana 07.12.2013, si vreau sa prelungesc. de la ce data trebuie sa prelungesc( de la ... (vezi toată discuția)
Hg 37/2010 bvr bvr Buna ziua! Cum interpertati hg 35/2010 privind inregistrarea contractelor individuale de munca in registrul de evidenta al salariatilor cu cel putn o zi ... (vezi toată discuția)