Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Corectie Revisal - ctr pe durata determinata in baza ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Corectie Revisal - ctr pe durata determinata in baza art. 81 lit h

Buna ziua,

As vrea sa inregistrez o corectie in Revisal in cazul unui ctr de munca pe durata determinata incheiat in temeiul art. 83 lit. h -Codul Muncii. La inregistrarea ctr in Revisal, am completat data sfarsit activitate, desi ar fi tr sa selectez optiunea exceptii data sfarsit - art. 83 lit h. As dori sa stiu care este data la care produce efecte, data de incepere activitatii sau data la care se inregistreaza corectia?
Si cum se va evidentia in Revisal prelungirea contractului in cazul acestei exceptii, acesta s-a prelungit de la 31.12 pana la 30.06 si urmeaza sa se faca a 2 a prelungire pana la 31.12.2017.
Va multumesc!
Daca selectati exceptia , nu se va mai putea trece data de sfarsit a c.i.m.

Daca nu selectati exceptia, se va modifica doar data de sfarsit a c.i.m. ... in loc de 30.06.2017 se va trece 31.12.2017.

In cazul corectiei, data de la care trebuie sa-si produca efectele este tot data de incepere a activitatii