Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Mijlocirea grefei instantei
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Mijlocirea grefei instantei

Am vazut pe portal.just.ro ca solutia in dosar a fost luata si decizia urmeaza sa o primesc prin mijlocirea grefei instantei în condiţiile art. 396 alin.2 N.C.P.C .
Tot am asteptat motivarea deciziei si documentul acasa insa nu a primit nimic .
Mentionez ca au trecut mai mult de 2 luni si nu am primit nimic.
Este vreun termen limita pana cand se face comunicarea prin mijlocirea grefei instantei? Asta fiindca vreau sa fac recurs.
Tremenele in acest sens sunt de recomandare. Nu exista nicio sanctiune pentru judecatori pentru depasirea termenului de redactare/motivare. (termenul prevazut de lege este de 30 de zile de la pronuntare)
Astetati hotararea acasa.
Termenul pentru cale de atac curge de la comunicare.
sunt aproape 3 luni jumatate de cand astept.... posibil sa dureze mai mult de un an?