Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Despre deducerile personale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Despre deducerile personale

Este posibil legal ca deducerile personale sa se modifice de la o luna la alta, si ma refer la modificari de genul 80 de ron intro luna, 180 in alta, 300 sau 200 in alte luni de zile din anul 2016.
Va multumesc
Da, deducerea personala se calculeaza in functie de venitul brut , care poate fi diferit de la o luna la alta.