Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Impozit PFA pe norma de venit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Impozit PFA pe norma de venit

Vă rog să mă ”luminați” într-o problemă ce ține de ”fisc”. Dacă sunt PFA și am un venit anual declarat (indiferent de cât realizez) însă în același timp sunt și angajat cu contract de muncă la o instituție de stat, mai beneficiez de reducerea de 50% din impozit în baza unui document jusstificativ adus de la locul de muncă (așa cum am beneficiat în intervalul 2000-2008)? Înainte să pun întrebarea aici, vă asigur că am epuizat toate sursele de unde am solicitat acest răspuns (poate n-am știut exact unde să caut).
Mulțumesc
catalin-suzeanu, utilizator