Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua - condamnare penala- limitare drepturi
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua - condamnare penala- limitare drepturi

Buna ziua am fost condamnat cu 3 ani suspendare , 4 ani supraveghere si 5 ani sa nu fiu tutore o intrebare .... pot locui cu copilul meu nu s-a impus interdectie mie mi se pare sa nu fiu tutore pe acte 5 ani decat mama ei as vrea o lamurire sint in mare dilema va multumesc
Nu sunteti tutore, sunteti parinte. Daca nu va este interzis sa stati cu copilul, o puteti face.
Mama nu va lasa ?
NU sunt tutore , am stat in concubinaj , protectia copilului a actionat mam comportat cam urat dar neam impacat maicasa nu are nimic impotriva copii nici ei , doar mia interzis sa mai fiu tutore la copii ei , nus din sangele meu , si urmeaza sa am un copil cu ea luna asta deci ce sanse am???
Ce scrie exact in hotararea de condamnare ?
pe condamnare scrie condamnat cu suspendare la 3 ani pentru agresiune sexuala ceea ce nam facut , am declarat ca am lovit doar pe fata am luat pentru violenta in familie 180 zile drept amenda 18 milioane si 4 ani termen de supraveghere si 5 ani sa nu fiu tutore copii is a ei copilul meu se va naste luna aceasta , mentionez ca na fost agresiune fata a explicat in fata judecatorului si in zadar au fost amenintati de politie
Nu va interzice nimeni sa stati cu ei.