Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu odihna

cate zile de concediu de odihna am dreptul ,sunt insarcinata si nasc in luna mai la inceput
multumesc
Art. 145 C.mun.
(1) Durata minima a concediului de odihna anual este de 20 de zile lucratoare.
(2) Durata efectiva a concediului de odihna anual se stabileste in contractul individual de munca, cu respectarea legii si a contractelor colective de munca aplicabile.
.....

Pentru anul 2017 , aveti dreptul la CO aferent perioadei cuprinse intre 01.01.2017 si data intrarii in CCC.