avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna pt gravide
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna pt gravide

Buna seara

Daca urmeaza sa nasc in octombrie,la cate zile de concediu am dreptul? Se calculeaza zile de concediu si in pre si postnatal?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:34, 4 Iunie 2017
Aveti dreptul la CO aferent perioadei cuprinse intre 01.01.2017 si data intrarii in CCC.

Potrivit art.145 alin.4 C.mun., la stabilirea duratei concediului de odihna anual, perioadele aferente concediului de maternitate, se considera perioade de activitate prestata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu odihna ivanc ivanc cate zile de concediu de odihna am dreptul ,sunt insarcinata si nasc in luna mai la inceput multumesc (vezi toată discuția)
Contract de munca lyly64 lyly64 Buna seara, -daca din 15 ianuarie am intrat in concediu prenata, am dreptul de concediul de odihna pe anul 2017? sau cum se calculeaza? -Multumesc. (vezi toată discuția)
Concediu odihna ptr concediu medical matei11 matei11 Buna ziua Am o salariata care intra in concediu medical Sarcina si lauzie in luna aprilie. A venit cu o cerere de concediu odihna ptr anul 2017 -. Cum ii ... (vezi toată discuția)