Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carte de munca si PFA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carte de munca si PFA

Buna ziua! Daca sunt angajata cu carte individuala de munca, se poate sa deschid si PFA cu acelasi domeniu de activitate in colaborare cu firma angajatoare? Multumesc
OUG 44/2008
art.17
....
(2) O persoană titulară a PFA poate cumula calitatea de persoană fizică autorizată cu cea de salariat al unei terţe persoane care funcţionează atât în acelaşi domeniu, cât şi într-un alt domeniu de activitate economică decât cel pentru care PFA este autorizată.