Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ajutor infiintare SRL prin portalul onrc online.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ajutor infiintare SRL prin portalul onrc online.

Buna, doresc sa infiintez o firma (SRL) prin portalul online de la onrc. Am vazut ca este nevoie de semnatura electronica si vreau sa achizitionez un certificat calificat.

La firma vreau sa mai trec un asociat si vreau sa stiu daca este nevoie ca asociatul sa dea o declaratie online. Daca da, atunci am nevoie de 2 semnaturi electronice? Sau pot semna eu in declaratie?

O alta intrebare pe care o am:

Am ajuns la pasul pentru declaratia pe propria răspundere dată în temeiul prevederilor art. 15 alin.(1) lit. a) din Legea nr. 359/2004, cu modificările şi completările ulterioare, unde acolo trebuie sa selectez institutile pentru rubrica 1. "Spre înaintare către". Sediul social va fii la bloc, nu am avut alta firma si vreau sa stiu ce institutii trebuie sa selectez.

Multumesc
Buna ziua,

In cazul Declaratiei pe proprie raspundere trebuie sa scrieti urmatoarele: spe inaintare catre DSV, DSP, ITM, APM.
Buna ziua, multumesc pentru raspuns.

Am infiintat deja societatea.

O zi buna.