Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum sa procedez?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum sa procedez?

Certificat de incadrare in grad de handicap. Sunt pensionara de invaliditate gr.2,am 57ani,fiind diagnosticata cu afectiuni cardiace,psihice si respiratorii( Insuficienta respiratorie cronica,bronsiectazii,sindromul apneei in somn, bpoc) dependenta de oxigen si tratament cu CPAP asociat cu oxigen. Mi-a fost respinsa cererea de incadrare in grad de handicap pe motivul ca boala trebuie sa fie dobandita pana in varsta de 26. De ani. Daca contest decizia la comisia superioara oare am sanse de castig? Multumesc!
da, credem ca ati avea castig de cauza
Va multumesc mult,domnule avocat !