avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 796 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Suspendare stimulent de insertie?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Suspendare stimulent de insertie?

Buna ziua.

M-am intors la servici in 4 noiembrie cu 2 luni mai repede de implinirea a 3 ani a copilului.
el avea certificat de handicap, valabil pana in 7 ianuarie.
dupa noua lege ar trebui sa beneficiez de stimulent pana la implinirea a 4 ani a copilului, insa mi-a fost suspendat in ianuarie pe motiv ca certificatul a expirat. este normal? nu am gasit scris in lege ca stimulentul inceteaza in momentul expirarii certificatului ci ca se da pana la 4 ani.
azi am primit 103 lei stimulent pe ianuarie. ce pot sa fac? cine are dreptate?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Denysa88 , utilizator 10:17, 13 Februarie 2017
Va rog ajutati-ma cu un raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent de insertie CretIM CretIM Vreau si eu sa va intreb daca eu conform noii legi m-am intors din concediu de crestere copil cu handicap mai devreme cu cel putin 60 de zile la serviciu ca ... (vezi toată discuția)
Nelamurire acordare stimulent de insertie ElenaDS ElenaDS Buna ziua Anul acesta in ianuarie 2018 am primit un certificat de handicap cu grad usor pentru baietelul meu, certificat care e valabil pana in ianuarie ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie pentru copil cu handicap iolanda15 iolanda15 Buna ziua! Am o fetita incadrata in grad de handicap pentru care beneficiez de concediu de cresterea copilului cu handicap pana la implinirea de catre acesta ... (vezi toată discuția)