Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Suspendare stimulent de insertie?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Suspendare stimulent de insertie?

Buna ziua.

M-am intors la servici in 4 noiembrie cu 2 luni mai repede de implinirea a 3 ani a copilului.
el avea certificat de handicap, valabil pana in 7 ianuarie.
dupa noua lege ar trebui sa beneficiez de stimulent pana la implinirea a 4 ani a copilului, insa mi-a fost suspendat in ianuarie pe motiv ca certificatul a expirat. este normal? nu am gasit scris in lege ca stimulentul inceteaza in momentul expirarii certificatului ci ca se da pana la 4 ani.
azi am primit 103 lei stimulent pe ianuarie. ce pot sa fac? cine are dreptate?
Multumesc
Va rog ajutati-ma cu un raspuns!