Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Garantie si returnarea produsului
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Garantie si returnarea produsului

Buna ziua. Am cumparat un coltar extensibil care s-a stricat de 3ori intr-un an si 10 luni. Prima data l-au reparat dupa 10 luni apoi s-a stricat iar. Au venit si a doua oara si l-au luat la reparat dar dupa o luna l-au adus tot stricat. Am apelat la OPC au trecut mai bine de 30 de zile cand mi-au zis ca voi primi un produs nou daca inchei o amiabila cu directorul magazinului. Cei de la firma spun ca imi inlocuiesc doar partea defecta descomplectand un coltar ce il au ei. Deci eu nu am putut folosi canapeaua din decembrie 2016 timp in care a si iesit din garantie in ian.2017 suntem in febr.. Vreau sa stiu daca am dreptul la o inlocuire totala sau la recuperarea banilor. Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~