Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Recurs/Revizuire hot.definitiva ?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Recurs/Revizuire hot.definitiva ?

Buna ziua! funct.public.am castigat la trib.buc.sect. IX contenc. recuperare sporuri supl.post si treapta 25%+25%. Inst.publ. a inaintat recurs, iar curtea de apel buc.a desfiintat hot.trib. si a refuzat acordarea sporurilor. Va rog sa-mi spuneti care este calea de atac?revizuire,contestatie?detin hotarari definitive si irvocabile in favoarea acordarii sporurilor de alte instante din tara !
va multumesc, stefan
Sigur ca da, imediat ce o voi avea! noi am prins vacanta si apoi protestul magistratilor, de aceea n-avem inca hotararea.
Eu nu stiu sa existe decizii ale CAB care sa fi mentinut dispozitiile Tribunalului Bucuresti in asemenea spete.
Trebuia sa faceti cerere de stramutare a pricinii pana sa se pronunte CAB.
Formulati contestatie in anulare sau revizuire, daca exista motive, si stramutati pricina. Cerere va trimit eu, numai sa aveti motive pentru a promova una dintre cele doua cai extraordinare de atac.

Consilier juridic,
Gabriela Pintea