Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren mostenit lucrat ilegal de o firmă germană
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren mostenit lucrat ilegal de o firmă germană

Bună ziua,

As dori sa intreb unde pot denunța o firmă germană care lucrează un teren agricol care apartine mamei mele, dar pentru care societatea respectiva nu a incheiat niciun contract si nici nu ne-a platit vreun ban sau oferit produse. Precizez ca am insistat de nenumarate ori sa incheiem un contact cu ei, dar ne duc cu vorba de cel putin o jumatate de an, astfel că am decis să ii denunț, pentru a nu mai putea sa primească subventie agricolă. Precizez ca deja este al treilea an in care ei obtin produse de pe acel teren. Imi puteti spune daca mai exista o alta institutie in afara de APIA căreia m-as putea adresa? Cu ce rezultate?

Va multumesc!
Cu stimă, Monica F.
Nu cred ca primesc subventie de la APIA daca n-au un titlu in baza caruia lucreaza terenul. Trebuie sa existe un contract de arenda sau alt document pentru a putea primi subventie.