Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale model de contract de colaborare.......please.......
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

model de contract de colaborare.......please.......

Are cineva un model de contract de colaborare?Please......
ce fel de colaborare?[B-)]
nu stiu daca ce am sa scriu eu corespunde cu ceea ce sorina doreste dar si eu as fi interesata de un astfel de contract.
1. doresc un model de contract de colaborare intre firma noastra care este un producator si o alta firma care este distribuitor.
2. al doilea tip de contract sa fie pentru acelasi scop, doar ca distribuitorul e o persoana fizica, eventual angajat cu doar 2 ore pe saptamana.
ce puncte obligatrii ar trebui sa contina contractul, cam cum sa fie el intocmit sau orice alta informatie este bine venita.
va multumesc.