Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Economist la Serviciul administrativ
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Economist la Serviciul administrativ

Buna ziua,sunt incadrata pe functia de Inspector de Specialitate in cadrul Serviciului administrativ la o institutie de stat(spital). Eu am absolvit facultatea de stiinte economice cu specializarea de economist.
Intrebarea mea este urmatoarea:
Pot fi incadrata in functia de economist la Serviciul administrativ?
Mentionez ca salarizarea este identica ,fara a se impune majorari sau diminuari de salarizare care sa afecteze in vreun fel institutia sau pe mine.
Va multumesc!
avramescuolimpia a scris:

Pot fi incadrata in functia de economist la Serviciul administrativ?
....

Puteti fi incadrata , numai daca acest post exista in organigrama.
Va referiti la organigrama institutiei sau strict la serviciul administrativ?
Ca o paranteza la serviciul contabilitate este angajata o colega pe post de inspector de specialitate,deci este posibil?
La organigrama institutiei .
Da ,exista functie de economist.Sunt economisti incadrati si la RUNOS si la contabilitate.