avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 766 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Economist la Serviciul administrativ
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Economist la Serviciul administrativ

Buna ziua,sunt incadrata pe functia de Inspector de Specialitate in cadrul Serviciului administrativ la o institutie de stat(spital). Eu am absolvit facultatea de stiinte economice cu specializarea de economist.
Intrebarea mea este urmatoarea:
Pot fi incadrata in functia de economist la Serviciul administrativ?
Mentionez ca salarizarea este identica ,fara a se impune majorari sau diminuari de salarizare care sa afecteze in vreun fel institutia sau pe mine.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: avramescuolimpia , utilizator 14:17, 16 Februarie 2017
avramescuolimpia a scris:

...
Pot fi incadrata in functia de economist la Serviciul administrativ?
....


Puteti fi incadrata , numai daca acest post exista in organigrama.
Va referiti la organigrama institutiei sau strict la serviciul administrativ?
Ca o paranteza la serviciul contabilitate este angajata o colega pe post de inspector de specialitate,deci este posibil?
La organigrama institutiei .
Da ,exista functie de economist.Sunt economisti incadrati si la RUNOS si la contabilitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare incadrare la absolvire facultate petu petu Sunt sef birou intr-o institutie publica.Am o vechime in munca de 23 ani.Pana in anul 2008 am fost incadrata ca si contabil IA cu delegatie de sef birou.In ... (vezi toată discuția)
Promovare pe studii superioare alehandraa alehandraa Buna ziua. Sunt referent cu studii medii din anul 2001 intr-o institutie publica,personal contractual cu casa, in anul 2010 am absolvit Facultatea de ... (vezi toată discuția)
Încadrare și promovare a personalului bugetar - administrator MCM1 MCM1 Bună dimineața, Am o nedumerire legată de faptul că, în cadrul unei instituții publice de cultură unde activează și subsemnatul, administratorul ... (vezi toată discuția)