Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cumparae poze publicitare america
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cumparae poze publicitare america

am urmataorea situatie.firma a cumparat de pe net cateva poze publicitare pentru o revista de la o firma din america.factura este fara tva.cum inregistrez in conta?
este cu taxare inversa?valoarea este mica. cateva sute de dolari.

multumesc anticipat.
America nu are tva . Cheltuiala si atit ; va mai trebuie si contract , ca sa fie deductibila suma .