avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1947 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... FALSIFICARE SEMNATURA
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

FALSIFICARE SEMNATURA

Angajatorul a falsificat semnaturile angajatilor sai atunci cand i-a trecut de la 8 ore la 4 ore de munca pe zi.
Doresc sa stiu daca aceasta fapta intruneste conditiile infractiunii de fals in inscrisuri sub semnatura privata.

Multumesc!
Intr-adevar, sunt pe actele aditionale.Am inteles gresit.Imi cer scuze!
Asa da! Ati fost mai clar de asta data!
Numai daca in urma cercetarilor efectuate de parchet se stabileste ca asa zisul fals a produs consecinte juridice, atunci este vorba de infractiunile aratate de colegi.
Mult succes!
Concreta si concisa precizarea colegului Radu
Va revine obligatia sa asteptati concluziile parchetului,functie de care puteti dispune masurile in consecinta
Sunt 2 infractiuni.
Faceti plangere penala la parchet pentru a primi numar unic si a se demara cercetarile mai rapid.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fals in acte marinescuioan marinescuioan care este condamnarea pt fals in acte si prescriptia daca a fost intrerupta (vezi toată discuția)
Fals în acte szenikop szenikop Fostul meu soţ a falsificat un contract de vânzare cumpărare, falsificând şi semnăturile martorilor. Ce urmări legale poate avea (vezi toată discuția)
Pedeapsa maxima pentru fals sub semnatura privata mariamem mariamem Buna ziua Care este pedeapsa maxima pentru fals sub semnatura privata cu scopul modificarii actului constitutiv al societatii in adunarea aga? Am ridicat ... (vezi toată discuția)