Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Reparat teava comuna
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Reparat teava comuna

Daca un proprietar a reparat teava comuna, facutura se emite pe numele lui sau a asociatiei.
Pe cel al asociatiei.
A fost informata asociatia despre necesitatea repararii tevii comune?
S-a facut o constare de catre un membru al comitetului executiv sau de administrator?
Se poate intocmi document justificativ pe asociatia de proprietari X prin dl Y
A anuntat in august 2016 pe presedintele blocului ,urmand ca in zilele urmatoare sa constate impreuna defectiunea,lucru care nu sa intamplat.A venit in februarie 2017 cu documente din august 2016,comitetul nu a fost de acord pentru ca pe facturile respective erau mai multe pozitii,dar nu toate pentru reparat teava comuna.(factura era pe numele proprietarului)Acum a venit cu o factura din februarie 2017 tot pe numele proprietarului.Deci constatarea sa facut numai da catre proprietarul apartamentului.Totodata la teava comuna a facut modificare ,vas wc suspendat, fata de cum era (pe pardoseala)
La ce teava comuna a facut proprietarul reparatii?
Instalatia din baie ptr vasul de wc este individuala.
teava comuna( de scurgere)