Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pontaj cu absente nemotivate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pontaj cu absente nemotivate

Buna ziua,
Cum pot sa pontez mai multe persoane (4 angajati), care in luna ianuarie 2017 datorita timpului nefavorabil cu acordul lor si al patronului nu au lucrat timp de doua saptamani. Patronul imi spune sa ii pontez nemotivat.
Eu fiind nelamurita va cer parerea dumneavoastra daca este legal sa ii pontez nemotivat?
Mentionez ca domeniul de activitate este constructii (CAEN 4120).
Va multumesc anticipat!
Decizia de suspendare a c.i.m. pentru CFP este documentul in baza caruia se opereaza in REVISAL.
si in baza al carui articol din CM, se suspenda contractul de munca, in cazul dat? multumesc
art.54 C.mun.