Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Formularul 070
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Formularul 070

Buna ziua, in urma unor suspiciuni din partea celor de la Curtea de Conturi , cei de la AJPIS imi solicita pe lângă alte înscrisuri si formularul 070. Care este sancționează pentru lipsa acestui formular? Multumesc anticipat
Pentru ce vi se solicita acel formular ?

070 - Declarație de înregistrare fiscală/Declarație de mențiuni/Declarație de radiere pentru persoanele fizice care desfășoară activități economice în mod independent sau exercită profesii libere .

In cazul in care declaratiile fiscale nu se depun la termenele stabilite de ANAF, contribuabilii care incalca prevederile legale in acest sens pot fi sanctionati cuamenda.
Buna seara , formularul cerut este pentru a dovedi ca m-am suspendat pe perioada cat am fost in concediu de creștere copil eu fiind asimilata PFA-urilor
Daca nu l-ati depus, incercati sa mergeti sa-l depuneti .