avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 912 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor Social
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor Social

Cu respect pentru toți cei prezenți.
Daca se poate ,aș avea o întrebare.
Cum se poate afla dacă o persoană figurează că ia Ajutor Social.
Am o bănuială că cineva dintr-o oarecare comună....Își însușește pe nedrept acei bani.
Beneficiarul este o femeie de vreo 65 de ani, cu unele probleme.
Cu mai mult timp lua acest ajutor,dar imediat ( câteva) luni, iau sistat ajutorul. Pe motiv că nu face ore la primărie.
Acum de vreo trei săptămâni s- a simțit rău și a fost nevoită să vină ambulanța sa o ducă la spital. Între care am auzit că au început iar sai facă ajutorul social.....Sa aibă acces la tratament gratuit.
Vă mulțumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:19, 19 Februarie 2017
Numai de la Primarie puteti afla asa ceva...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot sa imi ajut sotia? anonim2009 anonim2009 buna ziua in urma cu 1 saptamana pe 19- sotia mea - a fost luata cu acord sau fara nu stiu- de acasa si a mers la parinti. La acel moment eram plecat din ... (vezi toată discuția)
Acte retinute DianaBn DianaBn Buna ziua, In momentul de fata figurez la Primarie la Impozite cu o masina pe numele meu, pe care vreau sa o radiez, insa actele masinii se afla la fostul ... (vezi toată discuția)
Doftorit de pompierii de la smur pamfila pamfila Am dubla cetatenie si am venit in vizita la rude in Romania pentru a-i ajuta sa-si repare un grajd la tara. In timp ce lucram cu un flex m-am taiat zdravan ... (vezi toată discuția)