Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor Social
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor Social

Cu respect pentru toți cei prezenți.
Daca se poate ,aș avea o întrebare.
Cum se poate afla dacă o persoană figurează că ia Ajutor Social.
Am o bănuială că cineva dintr-o oarecare comună....Își însușește pe nedrept acei bani.
Beneficiarul este o femeie de vreo 65 de ani, cu unele probleme.
Cu mai mult timp lua acest ajutor,dar imediat ( câteva) luni, iau sistat ajutorul. Pe motiv că nu face ore la primărie.
Acum de vreo trei săptămâni s- a simțit rău și a fost nevoită să vină ambulanța sa o ducă la spital. Între care am auzit că au început iar sai facă ajutorul social.....Sa aibă acces la tratament gratuit.
Vă mulțumesc anticipat.
Numai de la Primarie puteti afla asa ceva...