avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Calcul salariu administratia publica locala
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Calcul salariu administratia publica locala

Buna seara. Am o nelamurire legata de calculul salariului si as dori sa ma ajutati daca este posibil. As vrea sa stiu ce salariu ar trebui sa aiba un referent superior I A, cu studii superioare de scurta durata si o vechime in munca de 14 ani, angajat contractual in cadrul primariei unui municipiu de rang 2.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Darie Tudor , utilizator 22:55, 19 Februarie 2017
Punctul meu de vedere (dupa care am facut recent 5 angajari):

In cazul dvs: referent superior I A este o functie contractuala, poate in administratia publica locala.
Vedeti ANEXA nr. IIa: (la 01.01.2008) ADMINISTRAŢIA PUBLICĂ LOCALĂ,
In grila salariul este mimim si maxim.

La salariul negociat adaugati sporul de vechime din 2008 apoi faceti o reducere de - 25%
Apoi introduceti sporul de vechime in salariul de baza si faceti majorarile ulterioare.

Revin:


Eu am identificat grila ca fiind:
6 Conductor arhitect IA, referent IA, inspector IA, subinginer IA SSD 561-853
Ultima modificare: Duminică, 19 Februarie 2017
Darie Tudor, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea salarizarii unice iuliurs iuliurs Buna ziua, Sint angajat cu contract de munca la o primarie ca inginer topograf de un an de zile.Am vechime de peste 25 de ani. In ce categorie ar trebui sa ... (vezi toată discuția)
Post vacant studii scurta durata crmnradu crmnradu Buna ziua! Suntem o institutie bugetara, personal contractual. Avem un post de referent gr.I.A (SSD) care va deveni vacant. Vrem sa il ocupam prin concurs si ... (vezi toată discuția)
Salarizare zama cristian zama cristian Conform carei legi este remunerat personalul contractual din administratia publica in prezent? Se tine seama de L 330?Ref de spec.III, care in L 330/2009 nu ... (vezi toată discuția)