Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Calcul salariu administratia publica locala
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Calcul salariu administratia publica locala

Buna seara. Am o nelamurire legata de calculul salariului si as dori sa ma ajutati daca este posibil. As vrea sa stiu ce salariu ar trebui sa aiba un referent superior I A, cu studii superioare de scurta durata si o vechime in munca de 14 ani, angajat contractual in cadrul primariei unui municipiu de rang 2.
Multumesc.
Punctul meu de vedere (dupa care am facut recent 5 angajari):

In cazul dvs: referent superior I A este o functie contractuala, poate in administratia publica locala.
Vedeti ANEXA nr. IIa: (la 01.01.2008) ADMINISTRAŢIA PUBLICĂ LOCALĂ,
In grila salariul este mimim si maxim.

La salariul negociat adaugati sporul de vechime din 2008 apoi faceti o reducere de - 25%
Apoi introduceti sporul de vechime in salariul de baza si faceti majorarile ulterioare.

Revin:

Eu am identificat grila ca fiind:
6 Conductor arhitect IA, referent IA, inspector IA, subinginer IA SSD 561-853
Darie Tudor, utilizator