Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetarea contractului de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetarea contractului de munca

Buna ziua. Vreau sa stiu daca am dreptul sa imi inchei contractul de munca cu scurtarea preavizului, cu autorul zilelor de concediu.
Mentionez ca am doar 5 luni la acest loc de munca.
doar daca angajatorul este de acord, in caz contrar reluati preavizul dupa efectuarea concediului.
C.i.m. nu inceteaza mai devreme daca va efectuati zilele de CO , acesta va inceta la expirarea termenului de preaviz.

CO nu suspenda durata preavizului.
Cornel Vasile, Consilier juridic