Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Afacere pneuri second hand
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Afacere pneuri second hand

Buna ziua !
As dori sa stiu ce documente sunt necesare in UE la achiziționarea sau donația de anvelope second hand? De asemenea as vrea sa stiu câte ceva despre modalități de plată?
Vs mulțumesc anticipat !
george-neagu, moderator
La achizitia intracomunitara de anvelope second hand trebuie sa raportati si sa platiti taxa la Fondul pentru mediu: Pe langa alte taxe fiscale, va recomand sa verificati urmatoarele acte normative: Ordonanta de Urgenta 196/2005 privind Fondul pentru Mediu, Ordinul 578/2006- Metodologia de calcul a contributiilor la Fondul pentru Mediu.
Pentru mai multe informatii nu ezitati a ma contacta la telefon : 0723338369.