Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Produse China
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Produse China

Cum vinzi produse comandate in China, de ce acte de inregistrare ai nevoie?
Pe langa alte taxe fiscale, va recomand sa verificati urmatoarele acte normative: Ordonanta de Urgenta 196/2005 privind Fondul pentru Mediu, Legea 249/2015 privind gestionarea ambalajelor, Ordinul 578/2006- Metodologia de calcul a contributiilor la Fondul pentru Mediu, pentru ambalajele puse pe piata din Romania. Exista o taxa de 2 lei pe kg de ambalaj pus pe piata din Romania pentru care nu sunt indeplinite obiectivele de valorificare prin reciclare.
Pentru mai multe informatii nu ezitati a ma contacta la telefon : 0723338369.
Este vorba de baloane folie si latex, ma refer la factura sau aviz ce documente sunt necesare pentru inregistrare contabila?