Forum Discuţii juridice Executare silită suspendare executare judecatoreasca
Discuție deschisă în Executare silită

suspendare executare judecatoreasca

Buna ziua!

Am primit de la un executor judecătoresc o hotărâre privind înfiinţare poprire la un salariat.
Am înfiinţat poprirea, dar între timp salariatul a obtinut o hotarare judecatoreasca privind suspendarea provizorie a executării silite.

Acum, noi suntem la mijloc:

- angajatul spune sa nu ii mai oprim bani, avand in vedere aceasta suspendare;
- executorul judecatoresc înţelegere prin aceasta suspendare sa ii oprim in continuare, dar banii sa ramana intr-un cont până la solutionarea definitiva.
Cum este legal? Că noi suntem la mijloc....

Mulțumesc!
~ Conținut șters la cerere ~