Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Diploma de bac retinuta de facultate
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Diploma de bac retinuta de facultate

Salut,

Va scriu doarece de ceva timp ma chinui sa imi iau diploma de bac de la facultate. Am nevoie de ea la locul de munca si cei de la facultate imi cer sa completez acea cerere de lichidare. Nu ar fi probleme daca ar fi la munca si cei de la care trebuie sa iau cate o stampila atunci cand pot sa ajung eu la facultate dat fiind faptul ca programul de munca ma impiedica. Am incercat de buna voie sa ma inteleg cu ei si sa le explic dar nu am reusit nimic. Exista o lege care specifica ca acest lucru este ilegal ? Sa ma pot duce sa le-o arat. Si in acelasi timp daca merg la un avocat am castig de cauza ? Sa eliberez alta diploma ar insemna sa merg cel putin 2 zile in alt oras sa imi rezolv acolo cu toate actele.

Facultatea este de stat, din Bucuresti, am fost la buget dar am renuntat, de fapt, nu am mai fost la facultate si am fost exmatriculat.

Loonatek, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~