Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Este luata in considerare diploma?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Este luata in considerare diploma?

Diploma de licenta in psihologie este luata in considerare ca fiind de ajutor sau are vreun efect la marirea de salariu la un asistent medical generalist? Se poate considera asistent medical cu studii superioare persoana respectiva? Cum se procedeaza pentru a fi luata in calcul, se duce diploma la itm sau la spitalul in care lucreaza?
Multumesc!
Copie de pe diploma de licenta nu se depune la ITM, ci la angajator.

Pentru o astfel de functie , nu cred ca vi se va lua in calcul diploma respectiva.

Pentru a ocupa un post de asistent medical cu studii superioare ar trebui sa fiti admisa la un astfel de concurs sau sa va fie transformat postul respectiv.
Multumesc!