avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1872 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... contestatie la executare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

contestatie la executare

judecatorie a respins cererea
Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a bej...Respinge contestaţia formulată în contradictoriu cu bej...ca fiind introdusă împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă. Respinge ca neîntemeiată contestaţia la executare formulată de contestatorul ...în contradictoriu cu firma de recuoerare... Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare...
vrau sa stiu ce inseamna adica poate executa debitorul
trebuie depus apel la tribunal
Cel mai recent răspuns: AVOCAT GEORGIANA URIAN , Avocat 00:12, 21 Februarie 2017
razvan22 a scris:

judecatorie a respins cererea
Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a bej...Respinge contestaţia formulată în contradictoriu cu bej...ca fiind introdusă împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă. Respinge ca neîntemeiată contestaţia la executare formulată de contestatorul ...în contradictoriu cu firma de recuoerare... Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare...
vrau sa stiu ce inseamna adica poate executa debitorul
trebuie depus apel la tribunal

Ati introdus contestatia in contradictoriu cu o persoana fata calitate procesula pasiva. In concret nu BEJ avea calitatea de parat in doasrul dvs, v-ati indreptat gresit impotriva BEJ.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am castigat sau nu? nu am primit nici o hotarare in posta si a trecut un an!!! jineas jineas Nume Calitate parte J****** V****** Contestator AUTORITATEA NAŢIONALĂ PENTRU RESTITUIREA PROPRIETĂŢILOR Intimat COMISIA NAŢIONALĂ PENTRU COMPENSAREA ... (vezi toată discuția)
Calculul şi plata diferenţelor dintre drepturile salariale încasate şi cele cuvenite, în conformitate cu prevederile legii nr. 221/2008 ncNC ncNC Cui mă adresez ca să primesc drepturile în baza Legii nr. 221/2008 ? Sunt în următoarea situație: Tribunal solutie: Admite in parte cererea Solutia pe ... (vezi toată discuția)
Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtului x ca neîntemeiată Mir25 Mir25 Ce anume inseamna :\"Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtului X ca neîntemeiată\"? La cursurile de drept calitatea procesuala ... (vezi toată discuția)