Forum Discuţii juridice Executare silită Kruk România srl poate fi executor judecătoresc?
Discuție deschisă în Executare silită

Kruk România srl poate fi executor judecătoresc?

Am un credit la o banca, merg cu o restanta de aprox 1200€ de câteva luna dar plătesc... uneori mai mult decât rata 200€ alteori mai puțin iar datele mele au ajuns la Kruk și ăștia ma tot amenință și când spun amenințare ma refeream la faptul ca tot îmi trimit mesaje sms, telefoane ( nr fixe de Dâmbovița) și scrisori ca ma executa dacă nu plătesc ca nu știu ce etc. La o simpla verificare Kruk România srl figurează la registrul comerțului cu un cod caen altul decât cel pt recuperare creanțe bănci... ce e de făcut? Eu rezist amenintarilor lor datorita faptului ca nu am practic de unde sa plătesc. Și dacă se înfaptuieste executarea unde ma pot adresa ca un srl care face abuz și săvârșește o contravenție dacă nu chiar infracțiune pe linie financiara împreună cu banca... ?
Dupa ce m-a hartuit Kruk-ul aproape 3 ani, au tacut un an si m-am trezit cu poprire pe salariu de la Secapital s.a.r.l. Culmea e ca sunt executata silit pe un dosar pe care s-a operat executarea silita in urma cu 7 ani. Sa fac contestatie le executare si cerere de suspendare a executarii- frectie la picior de lemn si bani cheltuiti inutil. Deci....asteptati-va la surprize oricand!