avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1843 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Contracte de munca
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Contracte de munca

Dacă lucrez cu contract de munca la 8 ore, Pot să mai imi iau un alt job la.un PFA la 2 ore
Cel mai recent răspuns: ALEXANDRA VASILE , Avocat 09:51, 23 Februarie 2017
Buna ziua,

Da, se poate, dar aveti obligatia sa il instiintati pe angajatorul cu 8 ore pentru a nu veni in conflict cu natura muncii prestate acolo si pentru a nu exista reprosuri din partea angajatorului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cate ore de munca pot lucra intr-o luna? gbrlen gbrlen Conform codului muncii nu poti depasi 48de ore de munca pe samtamana. Eu sunt angajata ca profesor, am norma didactica de 20 de ore(efectiv la clasa), dar pe ... (vezi toată discuția)
Buna seara daca o persoana este angajata contract 8 ore, mai ... Allexander97 Allexander97 Buna seara Daca o persoana este angajata contract 8 ore, mai are un contract de 4 ore și un PFA deschis de 2 luni, Cum se iau în considerare veniturile ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, doresc sa imi iau al 2-lea job full time. intrebarea ... gigi198000 gigi198000 Buna ziua, Doresc sa imi iau al 2-lea job full time. Intrebarea mea este daca actualul angajator poate afla de faptul ca mai am un job ? Mentionez ca la ... (vezi toată discuția)