avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1905 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara Daca o persoana este angajata contract 8 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara Daca o persoana este angajata contract 8 ore, mai ...

Buna seara

Daca o persoana este angajata contract 8 ore, mai are un contract de 4 ore și un PFA deschis de 2 luni,

Cum se iau în considerare veniturile pentru CCC?
Concediul medical se aplica pentru toate 3 locurile de munca?
Se cumulează venitul de la jobul de 8 ore + 4 ore + PFA la stabilirea indemnizației?

MULȚUMESC
Ultima modificare: Marți, 19 Aprilie 2022
Allexander97, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:42, 20 Aprilie 2022
Intr-adevar, se cumulează veniturile nete de la locul de munca unde aveți 8 ore + cele nete de la locul de munca unde aveți 4 ore + veniturile nete ca PFA , la stabilirea indemnizației.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Întrebare ccc ALLEXANDER11 ALLEXANDER11 Buna ziua, Am 2 joburi ( unul de 8 ore unul de 4 ore) și vreau să îmi deschid și un PFA cu impozitarea veniturilor cu 10%. La intrarea in CCC, la ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie pentru cresterea copiilor in cazul mai multor surse de venit nicolecaracuda nicolecaracuda Buna ziua, Sunt o tanara insarcinata la primul copil si as vrea sa aflu mai multe detali referitoare la cotizatia pentru cresterea copilului. Am doua ... (vezi toată discuția)
Indemnizatia de crestere copil alecsiamatei alecsiamatei In cazul in care sunt studenta si salariata in acelasi timp, pentru concediul de crestere copil se iau in calcul lunile din anul I de master pentru cele 12 ... (vezi toată discuția)