Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Doresc sa imi iau al 2-lea job full time. ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Doresc sa imi iau al 2-lea job full time. Intrebarea ...

Buna ziua,

Doresc sa imi iau al 2-lea job full time. Intrebarea mea este daca actualul angajator poate afla de faptul ca mai am un job ?

Mentionez ca la actualul loc de munca lucrez tot full time si nu am nici o clauza in contractul de munca cum ca nu as avea voie sa lucrez in paralel in alta parte. In schimb exista un cod de etica (un act care a fost semnat la momentul angajarii si la care nu am acces, nu am vreo copie) in care este precizat ca nu as avea voie sa folosesc cunostintele dobandite la actualul loc de munca in cadrul altui job.
Noul loc de munca este in acelasi domeniu, adica as face acelasi lucru si din ce am inteles ar putea exista un conflict de interese.

Multumesc
gigi198000, utilizator
Da, poate afla ... prin declaratia dvs prin locul de munca unde aveti functia de baza sau prin alte avantaje care se acorda salariatilor acolo unde au functia de baza.