Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am pierdut custodia,pot deschide un alt proces?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am pierdut custodia,pot deschide un alt proces?

Am o fetița de 3 ani căreia in urma unui proces de custodie i s-a stabilit domiciliul la tata...custodia se exercita in mod comun de către ambii....in urma deciziei tatăl a lăsat fetița in grija bunicilor materni care refuza sa ma lase sa păstrez legătura cu fetița...as putea deschide un alt proces bazându-mă pe faptul ca tatăl nu își exercita cum trebuie drepturile si ce șanse as avea sa câștig in cazul in care eu sunt plecată din țara? Multumesc
O intrebare pt tine... si ce rezolvi daca ai castiga tu? Daca esti plecata din tara.ai un motiv anume?
Ati putea obtine stabilirea domiciliului minorului la dv. daca tatal nu se ocupa personal de el, insa nu cred ca ati putea face asta cu argumentul ca nici dv. nu veti fi in tara langa copil.
POate daca e sa luati copilul in tara unde luicrati sau sa va intoarceti aici pentru copil.
Dacă momentan sunt plecată din țara asta nu înseamnă ca o sa ramân definitiv aici...intenționez sa ma întorc!!!