Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere pentru inselaciune- durata cercetarii- avocat?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere pentru inselaciune- durata cercetarii- avocat?

Buna ziua, acum 8luni am fost inselata de o persoana care am gasito pe olx si care a luat si arvuna,am depus plangerea la polizie, au toate dovezile necesare ca acea persoana e vinovata,dar as vrea sa stiu ce trebuie facut,apelez la un avocat,mai astept?multumesc
Depinde de ce doriti sa faceti. Eu zic ca banii nu mai aveti sanse sa-i primiti inapoi, asa ca lasati politistii si procurorii sa-si faca meseria si sa-l dea in judecata pe faptas, pentru a fi condamnat.
tgeorgescu, utilizator