Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbare destinatie casa in cabinet medical
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbare destinatie casa in cabinet medical

Buna ziua,

Doresc sa schimb destinatia casei mele in CMI (cabinet stomatologic). Nu este apartament si sunt singurul proprietar. Am nevoie de aprobarea vecinilor din casele alaturate, avand in vedere ca nu este o asociatie de locatari/un bloc?
Va multumesc.
IuliaBM, utilizator
Trebuie sa detineti un proiect de modernizare a casei, facut de o firma autorizata.
Aveti nevoie de autorizatie de la primarie, autorizatie de la Directia judeteana de sanatate publica, aviz de constructie de la Inspectoratul de stat in constructii, de inregistrarea unei firme la Registrul comertului si de inregistrare la fisc ca platitor de taxe si impozite.
Multumesc mult!!!