Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intreruperea concediului fara salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intreruperea concediului fara salariu

As vrea sa stiu si eu daca o persoana are cerere pentru data de 29 si 30 de concediu fara salariu, iar pe data de 28 se imbolnaveste si prezinta certificat medical, ce se intimpla cu CFS? Se decaleaza? Sau trebuie facuta din nou cerere de concediu
Concediu medical suspenda de drept c.i.m., prin urmare daca dupa terminarea concediului medical salariatul respectiv mai doreste CFP atunci trebuie sa-si faca din nou cerere pentru acordarea acestuia.