Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie CAP
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie CAP

buna ziua,
am o matusa care a lucrat la CAP in doua comune.Are 68 de ani si nu are nici un venit. Cum ar putea beneficia de pensie in conditiile in care la prima comuna in care a lucrat la CAP arhiva a luat foc si nu are cum obtine adeverinta cu anii lucrati si normele efectuate.La cea doua primarie poate scoate adeverinta pentru o perioada de aproximativ 10 ani .In acest caz poate beneficia de pensie?
va multumesc
10 ani nu sunt suficienti.
Daca ar fi avut 11 ani ar fi fost o sansa(in anumite conditii).
Carp Mircea, utilizator