avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1250 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... permis de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

permis de munca

Buna ziua,
As dori sa stiu daca pentru o persoana din alta tara este suficient certificatul de casatorie cu o romanca pentru a se angaja sau are nevoie de permis de munca sau alte documente?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: marilenapopescu , utilizator 14:02, 24 Februarie 2017
Din ce tara este acea persoana ?

Are carte de rezidenta pentru membru de familie sau permis de sedere in tara ?
Are permis de sedere. Am aflat intre timp ca nu are nevoie de permis/autorizatie de munca fiind casatorit cu un cetatean roman.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drept la munca ruxandra1 ruxandra1 buna ziua.as dorii sa intreb,daca sotul meu,cetatean algerian,posesor al unui permis de sedere temporara pe teritoriul Romaniei,are drept legal la munca in ... (vezi toată discuția)
Carte de rezidenta iu2llia iu2llia buna ziua. Am cateva intrebari legate de acordarea cartii de rezidenta.. In decembrie vreau sa ma casatoresc cu iubitul meu cetatean din bangladesh dar care ... (vezi toată discuția)
Drept de munca si card de rezidenta chonkar chonkar Buna ziua, am citit multe dintre raspunsurile si intrebarile dvs pe net, am citit si legile de pe Oficiul de imigrari roman, dar nu m-am lamurit. Va rog daca ... (vezi toată discuția)