Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... permis de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

permis de munca

Buna ziua,
As dori sa stiu daca pentru o persoana din alta tara este suficient certificatul de casatorie cu o romanca pentru a se angaja sau are nevoie de permis de munca sau alte documente?
Multumesc
Din ce tara este acea persoana ?

Are carte de rezidenta pentru membru de familie sau permis de sedere in tara ?
Are permis de sedere. Am aflat intre timp ca nu are nevoie de permis/autorizatie de munca fiind casatorit cu un cetatean roman.
multumesc