avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contestație proces verbal pentru viteza
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contestație proces verbal pentru viteza

Daca in procesul-verbal este trecut doar marca aparatului radar si nr masini pe care este montat am câștig de cauza pentru anularea procesului verbal
Cel mai recent răspuns: NOV78 , utilizator 21:03, 24 Februarie 2017
Ce mai considerați că trebuia să se specifice în plus în procesul-verbal de contravenție?
Nu trebuiau scrise in procesul verbal de contravenție seria certificatului de metrologie? Sau dacă îmi puteți spune cum pot dovedi eu ca conducator auto ca viteza cu care spune aparatu radar nu este ce reala
Buna seara,
Puteti sa solicitati o expertiza metrologica a aparatului.
Costa ceva (cam 1000 lei) si sanse de a demonstra ca aparatul era dereglat sunt cam 0!
Daca s-a depus la dosar dovada video ce doriti sa incercati sa dovediti?
Părerea mea este că nu trebuia ca în p-v de contravenție să se specifice seria certificatului de metrologie.
Dacă am făcut contestație voi primi și eu acasă o copie a filmări video .Cum a-și putea vedea filmarea video.

Alte discuții în legătură

Contestatie radar mochita mochita Buna seara, am fost depistat de radar in localitate peste limita legala,cind mi-sa aratat proba la inregistrarea video viteza nu apare pe radarul politiei ... (vezi toată discuția)
Rog ajutor . repunere pe rol contestatie 123km/h pe restrictie 70km/h buna ... Nickolas887 Nickolas887 repunere pe rol contestatie 123km/h pe restrictie 70km/h buna ziua va rog un raspuns ce sanse am ? cum pot sa formulez ca eu nu am fost in acel sector de ... (vezi toată discuția)
Lipsa datelor de identificare ale aparatului radar de pe procesul verbal Avocat Julea Stefan Avocat Julea Stefan Iata un nou motiv de anulare care poate fi des folosit: De obicei, pe procesele verbale de contraventie se mentioneaza ca x a fost depistat cu auto ... ... (vezi toată discuția)